بازاریابی محتوا برای یک مشاور کسب‌وکار

امروز افتخار آشنایی با یک دوست متممی جدید را داشتم. امیرمحمد شیخ‌نژاد، معروف به Mr.Top که در حوزه بازاریابی محتوا متخصص است.

یکی از مطالب وبلاگ Mr.Top که برای من الهام‌بخش بود،درباره تفاوت خدمات محتوا و تولید محتوا است (+). برداشت من از توضیحات امیرمحمد آن است که خدمات مبتنی بر محتوا، مسئله‌ای فراتر از تولید محتواست. در خدمات محتوا باید بتوانیم محتوایی متمایز و ارزش‌آفرین تولید کنیم.

یکی از روشهایی که امیرمحمد شیخ‌نژاد برای ارائه خدمات محتوا به آن اشاره میکند، توجه به بخش‌های دست نخورده محتواست که دیگران از آن غافل‌اند.

درحالی که این توصیه امیرمحمد را در ذهن داشتم، با یکی از دوستانم درباره بازاریابی محتوا برای یک مشاور کسب‌وکار گفتگو میکردم. از آنجا که دوست من ساکن شهر اهواز است و در آنجا به عنوان یک مشاور کسب‌وکار فعالیت میکند، در نظر داشت با رویکردی ارزش‌آفرین و محتوا محور، خدماتش را به جامعه مخاطب خود، که صاحبان کسب‌وکارها در اهواز هستند معرفی کند.

با توجه به توضیحات دوستم، به این نتیجه رسیدم که تولید محتوای عمومی با موضوع مدیریت، اقیانوسی قرمز (+) است که نمیتوان در آن حضوری کارآمد داشت. پس یک مشاور کسب‌وکار چه محتوای دیگری میتواند تولید کند؟ آنچه که در بررسی اولیه به ذهن من رسید، تولید محتوا با موضوع بررسی و تحلیل شرایط کسب‌وکار در آن منطقه جغرافیایی است. به عنوان مثال می‌توان به قوانین تجاری مناطق آزاد، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در یک منطقه خاص، معرفی سازمانها و نهادهای خدمت‌رسان محلی و گفتگو با اعضای اتاقهای تجاری اشاره کرد.

قطعا با بررسی بیشتر و دقیق‌تر میتوان بخش‌های دست‌نخورده دیگری را نیز یافت. دستاورد مطالعه وبلاگ MR.Top و گفتگو با دوست اهوازی‌ام آن بود که از این پس بیشتر از گذشته به بخش‌های آبی اقیانوس محتوا توجه کنم.

5+

Written by

"آفرینش" کلمه ای است که قلبم را به تپش می اندازد. بلندپرواز هستم و در تلاش برای زیستی حضورمندانه همراه با رضایت و شادی.

پاسخ دهید